12 lutego 2026 r. uczestniczyliśmy w podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy ZSOiO "Ogrodnik" w Pruszczu Gdańskim a Żabka Polska Sp. z o.o.. To wyjątkowe wydarzenie otwiera przed uczniami nowe perspektywy rozwoju zawodowego.
W proces tworzenia i dopracowania umowy aktywnie włączyli się przedstawiciele Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim oraz 11-3 Hufiec Pracy w Pruszczu Gdańskim, wspierając współpracę pomiędzy szkołą a pracodawcą. Co istotne, było to pierwsze tego rodzaju porozumienie zawarte przez Żabka Polska w skali kraju.
Co zyskają uczniowie?
- możliwość odbywania praktyk i udziału w projektach branżowych,
- szansę na stypendia,
- zajęcia prowadzone z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań stosowanych w handlu,
- lepsze przygotowanie do egzaminów oraz wejścia na rynek pracy.
To kolejny krok w kierunku edukacji opartej na realnych potrzebach rynku i praktycznych umiejętnościach. Współpraca szkoły z biznesem to konkretne wsparcie dla młodych ludzi w planowaniu ich zawodowej przyszłości.
Dziękujemy wszystkim partnerom za zaangażowanie i wspólne działanie na rzecz młodzieży!











