Teatr profilaktyczny ,,Kurtyna’’

Teatr Profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa przedstawił dwa spektakle:

"Rodzinny dramat", który w realny sposób przedstawił młodzieży uzależnienie od alkoholu.

"Na Sygnale" , który mówi o tym jak zaimponować kolegom przynosząc na imprezę, nie tylko alkohol, ale coraz częściej łatwo dostępne środki farmaceutyczne.

 

 

Kadra wraz uczestnikami gościła w 11-3 Hufcu Pracy w Pruszczu Gdańskim Teatr Profilaktyczny "Kurtyna" z Krakowa, który przedstawił dwa spektakle:

1. "Rodzinny dramat", który w realny sposób przedstawił młodzieży uzależnienie od alkoholu. Problemy rodzinne związane z alkoholizmem, brak porozumienia z bliskimi, tragiczne zdarzenie, poczucie winy i DEPRESJA z którą młody człowiek zostaje SAM.

 2. "Na Sygnale" to równie przemawiający spektakl , który mówi o tym jak zaimponować kolegom przynosząc na imprezę, nie tylko alkohol, ale coraz częściej łatwo dostępne środki farmaceutyczne. Gdzie traci się kontrolę nad sobą, gdzie łączy się używki z dopalaczami i substancjami psychoaktywnymi i gdzie po ich zażyciu traci się ŚWIADOMOŚĆ.

Oba spektakle, to bardzo dobra lekcja wychowawczo-profilaktyczna, która poruszyła wiele życiowych aspektów tj. problemu z nadużywaniem alkoholu, uzależnienie od dopalaczy i narkotyków , utrata więzi rodzinnych, utrata wartości życiowych oraz problemy z depresją. To zagrożenia, które są wśród nas.

Dlatego warto włączyć SAMOŚWIADOMOŚĆ !

Autor tekstu: Marzena Starsierska
Autor zdjęć: Marzena Starsierska / Izabela Kowalska

 

 

Źródło: https://www.ohp.pl/aktualnosci/komenda-pomorskie/teatr-profilaktyczny-kurtyna-w-11-3-hp-w-pruszczu-gdanskim