Wizyta Studyjna Internationaler Bund

W czwartek Hufiec Pracy 11-3 w Pruszczu Gdański gościł grupę Internationaler Bund z Frankfurtu nad Odrą. IB jest partnerem Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w projektach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Celem wizyty studyjnej było poznanie jednostek terenowych należących do Pomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Kadra wychowawcza zaprezentowała podczas poczęstunku liczne działania, inicjatywy, przedsięwzięcia, konkursy na rzecz młodzieży uczącej się w Szkole Branżowej I stopnia w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim. Przybliżono szerokie spektrum tematów i form działalności wychowawczej. Omówiono wieloaspektową działalność Ochotniczych Hufców Pracy na terenie całego województwa pomorskiego.

Kadra specjalistów, pedagogów z ZSOiO "Ogrodnik" w Pruszczu Gdańskim oprowadziła grupę po terenach należących do szkoły; liczne sale dydaktyczne, salę specjalistów: pedagoga specjalnego, doradcy zawodowego, pracownie: fryzjerska, logistyczna, ekonomiczna. Zostały przedstawione tereny zielone, na których trwały intensywne prace młodzieży, doskonalącej swoje kompetencje.

Goście z Internationaler Bund byli pod olbrzymim wrażeniem działalności 11-3 Hufca Pracy w środowisku lokalnym jak i Szkoły, terenów zielonych należących do ZSOiO. Najserdeczniejsze podziękowania dla Pana Dyrektora Krzysztofa Niecko oraz Pani Katarzynie Chojeckiej za pomoc w zorganizowaniu powyższego spotkania. DZIĘKUJEMY