ŚP. Ewa Hawrylak

Ze smutkiem informujemy o śmierci Pani Ewy Hawrylak nauczycielki ZSOiO. Najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia bliskim zmarłej składają pracownicy i uczniowie ZSOiO w Pruszczu Gdańskim.

R.I.P.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 7 lutego (środa) o godz. 10:00 w kościele rzymskokatolickim pw. bł. Michała Kozala w Pruszczu Gd. Na godzinę 9:30 zapraszamy na modlitwę różańcową. Pochówek odbędzie się na cmentarzu komunalnym przy ul. Cichej (zapewniamy transport autokarem).

Wiadomość o odejściu ŚP. Ewy Hawrylak bardzo nas zasmuciła. Pogrążyło wszystkich nauczycieli, pracowników i uczniów Zespołu  Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących w Pruszczu Gdańskim w głębokiej żałobie. W naszej szkole pracowała od 1998 r. do chwili obecnej.  Była szczególnie wyróżniającą się nauczycielką i wychowawczynią w pracy z młodzieżą. Wniosła duży wkład w kształcenie zawodowe ogrodników i architektów krajobrazu. Jej uczniowie otrzymywali wielokrotnie tytuły finalistów i laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku tematycznym: architektura krajobrazu.  Prace z młodzieżą z klas architektury krajobrazu i ogrodnika na Ogólnopolskiej Wystawie Ogrodniczej – Grajmy w Zielone były zawsze najwyżej oceniane. Budziły powszechny zachwyt i uznanie. Była głównym koordynatorem projektu zagospodarowania w ZSOiO  „Patia Szkoły”, „Ogrodu Japońskiego”, „Ogrodu z Gatunkami Rodzimymi”, „ Ogrodu Ziołowego” i założenia przed ścianą wschodnią budynku, a ostatnio przed wjazdem do szkoły. Współpracowała z Burmistrzem Miasta w Pruszczu Gdańskim przy projektowaniu i wykonaniu „Parku pod Gruszą”.    „Park z Gruszą”, zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego w centrum Pruszcza Gdańskiego, został wyróżniony w prestiżowym konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2018”. Wyróżnienie z rąk wicemarszałka Województwa Pomorskiego Pawła Orłowskiego, odebrali burmistrz miasta Janusz Wróbel oraz młodzież i nauczyciele ZSOiO w Pruszczu Gdańskim”. Zrealizowała wiele innych projektów z władzami gminy, miasta i powiatu w Pruszcz Gdański tj. rondo w Jagatowie, w PEC, WiK i z innymi przedsiębiorcami . Wielokrotnie nagradzana za pracę przez Dyrektora Szkoły i Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim. Otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” z rąk Ministra Rolnictwa.

Jej serdeczność i życzliwość na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Autor: A.D.