Delegacja ze SZKOŁY OGRODNICZEJ Z LITOMYŚLA w ZSOiO

Uczennice klasy pierwszej branżowej szkoły fryzjerskiej uczesały naszych uroczych gości z Litomyśla. Następnie, tak przygotowani, wszyscy wyruszyli zwiedzić Zamek w Malborku i naszkicować kolejne prace zaliczeniowe.

W piątek odbyły się zajęcia, podczas których uczennice rozpoznawały rośliny, ich łacińskie nazwy i wymagania. Ponadto komponowały herbatki z ziół zebranych w ogrodach naszej szkoły oraz sadziły i podpisały roślinki, które będziemy teraz pielęgnować. Kolejnym punktem programu była wycieczka do Twierdzy Wisłoujście.

O ostatniego dnia nasi goście powrócili do Gdańska, aby zwiedzić nasz niezwykły Park Oliwski. Wieczorem natomiast, korzystając z odbywających się w naszym mieście Dni Pruszcza, poszli na koncert rockowego zespołu IRA.

Nauczyciele i uczennice ze Szkoły Ogrodniczej z Litomyśla dziękują wszystkim, bez których pomocy ich pobyt u nas nie byłby możliwy, a na pewno nie tak miły i pyszny. Podziękowania kierują do Dyrekcji,  zespołu anglistów, pań z obsługi i kuchni oraz przemiłych kierowców.