REALIZACJA ZAGRANICZNYCH PRAKTYK ZAWODOWYCH W TURCJI

W naszej szkole zawsze stawiamy na rozwój i nowe doświadczenia, które wzbogacają edukację naszych uczniów. Z radością informujemy, że w maju br. grupa naszych uczniów z kierunków logistycznego i ekonomicznego odbyła dwutygodniowe praktyki zawodowe w Ankarze.

Program praktyk był niezwykle wartościowy przynosząc liczne korzyści zarówno w zakresie zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych, jak i rozwinięcia kompetencji językowych i międzykulturowych.
Praktyki uczniowskie były kluczowym elementem programu i realizowano je w szkolnych pracowniach praktycznej nauki zawodu oraz podczas wizyt studyjnych w renomowanych firmach logistycznych i transportowych.
Część zajęć realizowano wspólnie z młodzieżą turecką. Pobyt w Turcji pozwolił naszym uczniom na nawiązanie nowych, ciekawych znajomości. Oprócz nauki, był okazją do zanurzenia się w kulturze, która różni się od naszej, ale jest równie fascynująca. Uczniowie mogli poznać turecką historię i tradycje, skosztować dań lokalnej kuchni przygotowanych przez uczniów szkoły gastronomicznej, uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych, które poszerzyły ich horyzonty i wzbogaciły wiedzę o świecie.
Pobyt w Turcji był również doskonałą okazją do praktycznego wykorzystania języka angielskiego oraz nauki podstaw języka tureckiego. Dzięki codziennym rozmowom z miejscowymi, uczniowie podnieśli poziom swoich umiejętności komunikacyjne w języku angielskim. Poznali również podstawowe zwroty i wyrażenia w języku tureckim, co było bardzo zabawne, ale i motywujące do dalszej nauki języków obcych.
Zapraszamy do śledzenia dalszych relacji z praktyk zagranicznych oraz innych projektów międzynarodowych realizowanych przez naszą szkołę!

Anna Miotke