Wizyta gości z Niemiec

W dniu dzisiejszym  zrealizowano wizytę gości z Niemiec, którzy przybyli do nas w ramach współpracy z MCK i OHP. Główne spotkanie miało miejsce w Pracowni Doradztwa Zawodowego w ZSOiO w Pruszczu Gd. Jednym z punktów programu było zwiedzanie szkoły i przyległych terenów zielonych.

Po niemal dwugodzinnym spacerze, goście wyrażali swój zachwyt organizacją pracy szkoły i dbałością o stan budynków i zieleni. Doceniono także mapkę terenów szkoły, przygotowaną przez uczennicę kl. I BO Alinę Salii (dziewczynka z Ukrainy) dla każdego uczestnika grupy.

Chciałabym podziękować pracownikom szkoły – pani bibliotekarce, paniom sprzątającym, panu informatykowi oraz pani pedagog specjalnej za profesjonalne przygotowanie zwiedzania biblioteki, sal dydaktycznych, sali doświadczania świata. Dziękuję również nauczycielom, którzy umożliwili nam spotkanie ze swoimi wychowankami i uczniami, oraz specjalistom, którzy pokazali swoje gabinety. Goście byli zainteresowani udzielanym wsparciem uczniom ze specjalnymi potrzebami, otrzymali wyczerpujące informacje od specjalistów szkoły, mogli obejrzeć doposażenie w sprzęt, gry, plansze, literaturę.

Dziękuję także, za przekazanie gościom pamiątkowych książek o historii ZSOiO w Pruszczu Gd.

K. Chojecka