Jesteś tutaj:
  2. Nowości

PROMOCJA ZSOIO

Promocja szkoły trwa. Wczoraj gościliśmy na XVII Targach Szkół w Szkoła Podstawowa nr 1 w ZSO nr 1 im. M. Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim a dzisiaj odwiedzamy Szkoła Podstawowa W Łęgowie.

ceremonia wręczania certyfikatów za odbyte praktyki

W piątek odbyła się ceremonia wręczania certyfikatów za odbyte praktyki, podczas których uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wzbogacenia swojej wiedzy, rozwinięcia umiejętności w zawodach technik architektury krajobrazu i logistyk. Był to także czas, kiedy mogliśmy obserwować i porównać metody pracy w tutejszych zakładach pracy i w Polsce. To Było bardzo cenne doświadczenie!

ludolfina

W dniu 14 marca 2024 uczniowie ZSOiO świętowali Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory, ale również świetna zabawa. Poza rozwiązywaniem zadań uczniowie mieli okazję m.in. narysować karykaturę swojego matematyka.

Dom Hospicyjny

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie spotkali się  z wolontariuszami Domu Hospicyjnego w Pruszczu Gdańskim. Priorytetem działania hospicjum jest profesjonalne wsparcie medyczne i emocjonalne pacjentów.

zawody w koszykówce chłopców

12.03.2024 r. odbyły się powiatowe zawody w koszykówce chłopców. Uczniowie ZSOiO zajęli 2 miejsce.

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół Liceum Ogólnokształcące Nr 1, Zespół Szkół Technicznych CKZ w Rusocinie oraz ZSOiO "Ogrodnik" w Pruszczu Gdańskim.

Praktyki w Portugalii

Po pierwszym tygodniu praktyk nadszedł czas na zwiedzanie. W sobotę byliśmy w Porto, gdzie wyruszyliśmy w malowniczy rejs po rzece Duero, przeszliśmy przez słynny most Dom Luis I oraz degustowaliśmy miejscowe specjały.

Piłka Siatkowa Chłopców

Dnia 8 marca w Zespole Szkół w Rusocinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Gdańskiego w Piłce Siatkowej Chłopców, w rozgrywkach uczestniczyły trzy szkoły:

ZSOiO w Pruszcz Gdańskim - 1 miejsce
ZS NR 1 w Pruszcz Gdańskim - 2 miejsce

ZST Centrum Kształcenia Zawodowego w Rusocinie – 3 miejsce

Mistrzostwa Powiatowe w koszykówce dziewcząt

W miniony piątek 8 marca rozegrane zostały Mistrzostwa Powiatowe w koszykówce dziewcząt. Nasza reprezentacja pokonując ZSO nr 1 35:19 wywalczyła awans do półfinału wojewódzkiego.
Gratulacje dla dziewczyn i walczymy dalej!

Junior Skin Fade

W dniu 8 marca w Zespole Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących rozpoczęto Pomorską Edycję Junior Skin Fade o Puchar Toto Hair Company. Młodzi fryzjerzy i barberzy rywalizowali nie tylko o puchar, ale też o szansę startu w ogólnopolskim finale.