Świat VR

Świat VR to nowoczesne technologie pomocne w edukacji. Symulatory VR w nowoczesny sposób umożliwiają realizować treningi obsługi maszyn i urządzeń. Wizytę przedstawicieli naszej szkoły w firmie Flint System z Gdyni zrealizował Cezary Młyński – Business Development Manager.

Symulator przenosi kursanta do wirtualnej rzeczywistości, gdzie wszystko działa dokładnie tak, jak w prawdziwej maszynie. Trening jest bardzo prosty – wystarczy założyć gogle, usiąść wygodnie i rozpocząć szkolenie. Dyrektor Krzysztof Niecko rozpoczął wstępne rozmowy z polskim producentem symulatorów  w celu pozyskania symulatora edukacyjnego, który w przystępny i nowoczesny sposób umożliwi uczniom rozpoczęcie treningów na wózkach widłowych, suwnicach lub innych nieziemskich maszynach.