Willkommen in Bayern

W dniu 24 marca klasa 1 TE wzięła udział w Ogólnopolskich Warsztatach „Landeskunde live erleben”. Podczas tegorocznych warsztatów pt. „Willkommen in Bayern” nasi uczniowie pogłębili wiedzę o jednym z 16 krajów związkowych Niemiec Bawarii.

Region ten jest jednym z najbogatszych w porównaniu do pozostałych krajów związkowych, ale także jednym z najciekawszych pod względem turystycznym. To właśnie w stolicy Bawarii Monachium znajduje się centrala słynnego BMW. Skrót BMW - to po rozwinięciu Bayerische Motoren Werke, czyli Bawarskie Zakłady Silnikowe. Ikoną podalpejskiej krainy są także bajkowe zamki wzniesione na życzenie Ludwika II Wittelsbacha. Bawaria jest też wspaniałą kompozycją krajobrazów. Zielone pola i lasy oraz ośnieżone Alpy, gdzie mieści się słynne z Turnieju Czterech Skoczni Garmisch Partenkirchen.

Partnerem projektu była szkoła językowa „Los geht’s” z Monachium. Tegoroczne warsztaty pt. „Willkommen in Bayern” prowadziła m.in. ambasadorka unijnego projektu wspieranego przez Erasmus+ PEaCH for bilingual children.

Iwona Henke-Kaczyńska