Innowacja pedagogiczna „My Job My Skills My Future”

W czerwcu zakończyła się innowacja pedagogiczna „My Job My Skills My Future”. W całym roku szkolnym 2021/22 dziewięcioro uczniów klas 1BF, 2BO, 3aTL, 3TUF uczestniczyło w niej w ramach międzynarodowego projektu eTwinning, którego koordynatorem była p. Lidia Fedio. W projekcie uczestniczyło 83 uczniów i 8 nauczycieli.

Partnerami były szkoły: CFA BTP ISERE z Francji, szkoła branżowa, klasa hydraulików; Zespół Szkół nr 1 w Płocku; Dr. Serafim Leite School w S. João da Madeira z Portugalii klasa techników audiowizualnych oraz elektryków oraz IIS Petrucci-Ferraris-Maresca z Włoch, klasa asystentów stomatologicznych.

Głównym celem innowacji było rozwinięcie komunikacji uczniów w języku angielskim, a także poszerzenie ich wiedzy z zakresu europejskiego rynku pracy i przygotowanie ich do wstąpienia na ten rynek. Innowacja obejmowała comiesięczne zadania w grupach międzynarodowych z rówieśnikami ze szkół średnich z krajów UE.

W ramach zadań, uczniowie nauczyli się korzystać z narzędzi multimedialnych takich jak: Padlet, Issu, Power Point Online, Forms. Komunikowali się w języku angielskim poprzez grupę na Messengerze, Instagram oraz portal TwinSpace, zawierający Forum.

Uczniowie uczestniczyli w dwóch wideokonferencjach poprzez Teams oraz ZOOM. Przygotowywali samodzielnie quiz w Kahoot, komiks, logo projektu, podcast, oraz wideo na Tik Toka jak i dłuższe wideo instruktarzowe na YouTube z eksperymentami chemicznymi fryzjerów, pomysłem na modną fryzurę, przepisami na smaczne dania itp .

Postępy i efekty uczniów dokumentowane były na Twinspace, oraz promowane na stronie szkoły, fanpage FB oraz blogu językowym. Uczniowie poruszali tematy z zakresu : Jobs, Free Time, Holidays, Travelling, Easter, Education, Customs, Countries, People. Dyskutowali na temat definicji dorosłości, praw I obowiązków obywatela. Uczyli się tworzyć netykietę, udzielać instrukcji w j. angielskim, doradzać, wskazywać drogę, przedstawiać siebie, swoją szkołę. Wszystkie efekty naszej pracy, filmy, nagrania i materiały tworzone przez uczniów można oglądać pod adresem https://extrangielski.blogspot.com/2022/06/my-job-my-skills-my-future.html.