KULTURA BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 18.04.2024 r. w świetlicy ZSOiO w Pruszczu Gdańskim odbyły się 2 spotkania ze St. Inspektorem Pracy z PIP w Gdańsku. Pan Maciej Wietek przedstawił młodzieży szkolnej z klas 2TAK, 1BF, 1bTL oraz 1BM, 3TAK i 1BO podstawowe zagrożenia występujące w pracy tj. urazy kręgosłupa, urazy kostno-stawowe oraz choroby zawodowe.

Omówił również zagrożenia wynikające z braku używania ochron osobistych oraz urazowość na zajęciach szkolnych a szczególnie podczas lekcji z wychowania fizycznego. Zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas prac związanych z pracą w handlu, pracy magazyniera-logistyka, w biurze, w rolnictwie (różnorodność maszyn, urządzeń i różnych prac) i przy obsłudze zwierząt. Ostrzegał uczniów przed cyberzagrożeniami. Przedstawił w/w zagrożenia na filmach animowanych. W szkoleniu uczestniczyło 133 uczniów. Spotkanie zorganizował nauczyciel Andrzej Dopka. Panu inspektorowi M Wietek z PIP serdecznie dziękujemy za szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Autor: A.D.