Finał ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

Finał ogólnopolskiego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” odbył się 23 kwietnia 2024 r w sali  konferencyjnej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji.

Konkurs wiedzy z prawa pracy oraz bhp przeprowadzany jest w szkołach, uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego PIP „Kultura bezpieczeństwa”, który jest elementem kampanii dla młodzieży „Legitna praca”. Celem konkursu jest kreowanie i popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy. Województwo pomorskie reprezentowała Paulina  Łuczak z 4TE, która otrzymała tytuł finalisty. Natomiast opiekun A Dopka List gratulacyjny PIP. Wzięły w nim udział 393 placówki edukacyjne, 10 090 uczniów. Do etapu regionalnego zgłoszono łącznie 720 osób powyżej 15 roku życia, wyłonionych w drodze eliminacji w I etapie konkursu. Do etapu centralnego przystąpiło 47 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.

W uroczystym rozdaniu nagród uczestniczyli goście specjalni: Agnieszka Wołoszyn – Zastępca Dyrektora Departamentu Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Paulina Rudnicka Główny Specjalista Departamencie Prawa Pracy w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Wioletta Krzyżanowska Mazowiecki Kurator Oświaty, Agnieszka Wolska Sekretarz Naukowy Centralnego Instytutu Ochrony Pracy-Państwowego Instytutu Badawczego. Państwową Inspekcję Pracy reprezentował Dariusz Mińkowski Zastępca Głównego Inspektora Pracy.

Finał konkursu odbył się pod nadzorem Centralnej Komisji Konkursowej w składzie:

• Bartosz Kopeć – Przewodniczący Komisji, wicedyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy;
  • Ewa Młynarczyk – Wicedyrektor Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy;
  • Natalia Cymerman – przedstawiciel Departamentu Nadzoru i Kontroli w Głównym Inspektoracie Pracy
  • Dorota Gorajska – przedstawiciel Departamentu Legalności Zatrudnienia w Głównym Inspektoracie Pracy;
  • Anna Borowska-Buda – Sekretarz Komisji, przedstawiciel Departamentu Prewencji i Promocji w Głównym Inspektoracie Pracy.

Autor: A.D.